Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Dlaczego poszli za Nim? Świadectwa księży i sióstr zakonnych o swoim powołaniu

Trzydzieści świadectw prezbiterów i sióstr zakonnych o powołaniu zebrał ks. dr Wojciech Rebeta, ojciec duchowny w seminarium duchownym w Lublinie.

Ksiądz Rebeta, redaktor książki „Za Nim”, wydanej przez Wydawnictwo „Gaudium” podkreśla, że publikacja zawiera trzydzieści świadectw sióstr zakonnych i księży z różnych diecezji w Polsce. - Kierowałem się zasadą, że każde świadectwo osoby powołanej, która przyjęła sakrament święceń, ślubowała Bogu wyłączność, ma wyjątkową wartość, bo opowiada historię zwycięstwa łaski na ludzkiej drodze naznaczonej małością i grzechem – mówi redaktor publikacji.

Dlaczego poszli za Nim? Świadectwa księży i sióstr zakonnych o swoim powołaniu   ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Premiera i promocja książki „Za Nim. Świadectwa księży i sióstr zakonnych o swoim powołaniu” odbędzie się 26 lutego o godz. 17 w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie przy ul. kard. S. Wyszyńskiego 6. Wstęp jest wolny. W panelu dyskusyjnym udział wezmą: red. Małgorzata Piasecka, s. dr hab. Beata Zarzycka, ks. Emil Parafiniuk, ks. dr Wojciech Rebeta. Słowo wprowadzające należeć będzie do ks. dr. Marka Szymańskiego, dyrektora Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”. Spotkanie poprowadzi szef „Gościa Lubelskiego”.

Czytaj także: Święcenia kapłańskie - wielkie święto lubelskiego Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy