Nowy numer 23/2020 Archiwum

Dlaczego poszli za Nim? Świadectwa księży i sióstr zakonnych o swoim powołaniu

Trzydzieści świadectw prezbiterów i sióstr zakonnych o powołaniu zebrał ks. dr Wojciech Rebeta, ojciec duchowny w seminarium duchownym w Lublinie.

Ksiądz Rebeta, redaktor książki „Za Nim”, wydanej przez Wydawnictwo „Gaudium” podkreśla, że publikacja zawiera trzydzieści świadectw sióstr zakonnych i księży z różnych diecezji w Polsce. - Kierowałem się zasadą, że każde świadectwo osoby powołanej, która przyjęła sakrament święceń, ślubowała Bogu wyłączność, ma wyjątkową wartość, bo opowiada historię zwycięstwa łaski na ludzkiej drodze naznaczonej małością i grzechem – mówi redaktor publikacji.

Dlaczego poszli za Nim? Świadectwa księży i sióstr zakonnych o swoim powołaniu   ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Premiera i promocja książki „Za Nim. Świadectwa księży i sióstr zakonnych o swoim powołaniu” odbędzie się 26 lutego o godz. 17 w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie przy ul. kard. S. Wyszyńskiego 6. Wstęp jest wolny. W panelu dyskusyjnym udział wezmą: red. Małgorzata Piasecka, s. dr hab. Beata Zarzycka, ks. Emil Parafiniuk, ks. dr Wojciech Rebeta. Słowo wprowadzające należeć będzie do ks. dr. Marka Szymańskiego, dyrektora Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”. Spotkanie poprowadzi szef „Gościa Lubelskiego”.

Czytaj także: Święcenia kapłańskie - wielkie święto lubelskiego Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama