Wojciech Cugowski rozpoczyna solową karierę

Przez piętnaście lat był podstawą grupy Bracia. Ogłosił w ostatnim czasie, że rozpoczyna solową karierę i zakłada własny zespół, bo postanowił iść własną ścieżką muzyczną.

Muzyk przekazał tę zaskakującą informację za pośrednictwem swojej nowej strony fanowskiej. – Na tym fanpage’u będę was informował o płytach, koncertach, o zespole, który właśnie składam. A cała ta historia jest spowodowana tym, że postanowiłem iść własną ścieżką muzyczną od tej pory – informuje Wojciech Cugowski.

Oznacza to prawdopodobnie koniec zespołu „Bracia” lub będzie skutkować innymi poważnymi zmianami. Zespół braci Cugowskich został założony w 2001 r. Rok później otrzymał pierwszą nagrodę na festiwalu w Opolu za debiut na scenie. W 2005 r. zespół wydał pierwszą płytę o prawdziwie rockowym i oryginalnym brzmieniu „Fobrock”. Największym jego sukcesem okazał się jednak album „Zmienić zdarzeń bieg”, który zdecydowanie odbiegał od stylu pierwszego krążka, i uzyskał status platynowej płyty. W skład zespołu bracia wchodzili w ostatnim czasie: Wojciech Cugowski, Piotr Cugowski, Tomasz Gołąb, Bartek Pawlus, Jarosław Chilkiewicz, Marcin Trojanowicz. Wojciech Cugowski rozpoczyna solową karierę   Wojciech Cugowski, gitarzysta, wokalista i kompozytor, postanowił rozpocząć własną ścieżkę kariery ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Bracia Wojciech i Piotr Cugowscy koncertowali również z ojcem: Krzysztofem Cugowskim, wokalistą „Budki Suflera”. Ta współpraca zaowocowała dwoma wydawnictwami.

Wojciech Cugowski, gitarzysta, wokalista i kompozytor, postanowił jednak rozpocząć własną ścieżkę kariery. Poinformował przed kilkoma dniami, że składa własny zespół, mimo że całkiem niedawno publiczność mogła podziwiać jego występ z zespołem „Teksasy”. Efekty nowego projektu muzycznego Wojtka Cugowskiego mają być znane już niebawem.

Przeczytaj także: Gwiazdorstwo mnie nie interesuje

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..