Nowy numer 22/2020 Archiwum

Opus Magnum. KULowski wieczór z muzyką

Pierwszy koncert w 2019 r. był okazją do uczczenia 97. rocznicy śmierci założyciela i pierwszego rektora KUL ks. Idziego Radziszewskiego.

Spotkania z muzyką z cyklu Opus Magnum towarzyszą najważniejszym wydarzeniom uniwersyteckim. Tym razem okazją była kolejna rocznica śmierci ks. Idziego Radziszewskiego obchodzona 22 lutego.

- To był człowiek niezwykły, wielki wizjoner, świetny organizator - mówił o pierwszym rektorze KUL ks. prof. Antoni Dębiński. - To był człowiek, który bezgranicznie oddał wszystkie swoje talenty i działania na rzecz budowy Rzeczpospolitej i naszego uniwersytetu.

W klimat muzyki wprowadziła publiczność dr Teresa Księska-Falger, pianistka, pedagog i animator kultury. - W ciągu ostatnich lat poznaliśmy kompozycje największych muzyków wszech czasów - podkreślała dr Księska - Falger - Tym razem przed państwem wystąpią wybitni utalentowani młodzi ludzie z wielkim dorobkiem artystycznym, wędrujący przez wiele estrad świata: Szymon Krzeszowiec i Bartosz Bednarczyk. 

Muzycy wykonali utwory: Ludviga van Beethovena - Sonatę c-moll op. 30 nr 2, Witolda Lutosławskiego - Partitę, Maurice Ravela - II Sonatę G-dur, oraz Franza Schuberta - Rondo h-moll D 895.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama