Nowy numer 41/2019 Archiwum

Prof. Elżbieta Starosławska przywrócona na stanowisko dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

28 lutego podpisana została ugoda między Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej a Elżbietą Starosławską. Pani profesor od jutra wraca na stanowisko dyrektora.

O przywróceniu do pracy prof. Starosławskiej poinformował marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Ugoda między COZL a prof. Elżbietą Starosławską została zawarta na mocy uchwały zarządu województwa. - Kończy się 3-letni okres pozostawania bez pracy prof.  Elżbiety Starosławskiej w związku z wygaśnięciem przyczyn zwolnienia z lutego 2016 r. - wyjaśnił marszałek. 

Prof. Starosławska nie kryła radości związanej z przywróceniem jej na stanowisko. - Bardzo się cieszę że wracam do pacjentów - mówiła. - Dziękuję za taką decyzję. Ten rząd doskonale wpisuje się w trend leczenia onkologicznych pacjentów w wysoko rozwiniętych  krajach. Zwraca się uwagę na kumulację intelektu i finansów.

Dyrektor COZL podkreślała, że choć w Europie nasza zachorowalność na nowotwory nie jest najwyższa, to jednak umieralność jest zdecydowanie najwyższa. - W 2025 r. będziemy mieć 25 proc. zgonów z powodu chorób nowotworowych - stwierdziła prof. Starosławska - Wyprzedzimy zgony kardiologiczne. Musimy dostosować nasze standardy leczenia, żeby były takie, jak w wysoko rozwiniętych krajach. Chodzi o profilaktykę dobrze prowadzoną i kumulację efektywności: szybką diagnozę, realizację planu, opiekę nad pacjentem i jego rodziną.  

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski przypomniał, że Centrum Onkologii ma bardzo duże długi. - Na dzień 31 grudnia 2018 r. była to suma 80 mln zł. Przed panią dyrektor w związku z tym duże wyzwania. Do dokończenia budowy COZL i wyposażenia potrzeba 168 mln. Na ten rok zadania inwestycyjne to 84 mln zł zapisane w budżecie na inwestycje i 14 na wyposażenie. Trochę więc będzie nam brakowało. Chciałbym życzyć pani profesor żeby pokonała te trudności, bo dziś nie jest wesoła sytuacja w COZL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL