Nowy numer 22/2020 Archiwum

Amory Tureckie 2019, czyli o miłości w szkole w Turce

Młodzi aktorzy walczyli o złotego, srebrnego i brązowego Amora. W tym roku Amory Tureckie odbyły się w aranżacji "Alicji w Krainie Czarów" i pod hasłem: "Wszystko ma jakiś morał, pod warunkiem, że umiesz go znaleźć".

W ramach działań kulturalnych, edukacyjnych oraz profilaktycznych podejmowanych na terenie Szkoły Podstawowej w Turce po raz czwarty zorganizowano pod patronatem wójta gminy Wólka Edwina Gortata „Amory Tureckie”.

Jest to konkurs dwuwymiarowy: teatralny i plastyczny, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wólka oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Bystrzycy.

Młodzi aktorzy walczyli o złotego, srebrnego i brązowego Amora. W tym roku „Amory Tureckie” odbyły się w aranżacji „Alicji w Krainie Czarów” i pod hasłem: „Wszystko ma jakiś morał, pod warunkiem, że umiesz go znaleźć”.

Do rywalizacji stanęło 8 grup teatralnych w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VIII. Uczniowie zaprezentowali szeroki wachlarz swoich umiejętności aktorskich. Zgromadzona licznie publiczność miała okazję podziwiać młodych aktorów w scenkach teatralnych, etiudach, skeczach kabaretowych, pantomimie oraz w teatrze cieni.

Przedstawienia były na wysokim poziomie i jury miało twardy orzech do zgryzienia. Złotego Amora w kategorii klas I-III wywalczyli uczniowie z SP w Łuszczowie, Srebrnego Amora otrzymała SP Turka, a Brązowy trafił w ręce uczniów ze SP z Pliszczyna. W kategorii klas starszych Złotego Amora zdobyli aktorzy z SP Turka, Srebrnego - SP Pliszczyn, natomiast Brązowego SP Łuszczów. Wyróżnienia otrzymały SP Świdnik Mały i SP Sobianowice.

Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Wpłynęło 74 prac, w tym 54 prace płaskie i 20 prac przestrzennych. Nagrodzone zostały 24 prac. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z gminy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama