Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019 rozpocznie się w kościele Nawrócenia św. Pawła w Lublinie

Obok tras EDK do sanktuarium w Wąwolnicy i wokół Zalewu Zemborzyckiego pojawi się trasa z Lublina do Lubartowa oraz trasa dla biegaczy.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Lublinie odbędzie się po raz 5. W tym roku, obok tras do sanktuarium w Wąwolnicy i wokół Zalewu Zemborzyckiego, pojawi się nowa - z Lublina do bazyliki św. Anny w Lubartowie. Ponadto organizatorzy przewidzieli możliwość uczestnictwa biegaczy w lubelskiej EDK 2019, którzy mają wyruszyć kilka godzin przed pielgrzymami pieszymi.

Warto żyć ekstremalnie

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 29 marca Mszą św. o godz. 19 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej 5 (wejście od ul. Dolnej Marii Panny). - Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy się zmieszczą we wnętrzu tej świątyni, bo to najdłuższy lubelski kościół - mówi ks. Mirosław Ładniak, koordynator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie.

- Modlę się o to, żeby tego dnia było trudno, zimno i deszczowo, żeby uczestnicy mogli przekraczać samych siebie, żeby doświadczyli życia ekstremalnego, bo warto żyć ekstremalnie - mówi ks. Ładniak. Hasłem tegorocznej EDK są słowa: „Życie samo się nie zrobi”. - Chodzi o refleksję nad wiarą w XXI w. – wyjaśniają organizatorzy EDK w Lublinie.

Bezpieczeństwo podczas EDK

Każdy z uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie, który się zapisze za pomocą strony www.edk.lublin.pl, otrzyma pakiet pielgrzyma: opaskę odblaskową oraz rozważania Drogi Krzyżowej. Koszt uczestnictwa w EDK to 10 zł. - Należy jednak samemu zadbać o dobre i wygodne buty, kurtkę, ciepłe ubranie oraz prowiant na drogę, a przede wszystkim kamizelkę odblaskową. Zabezpieczamy karetkę, straż pożarną na trasie, oznaczenie tras, ale każdy pielgrzym idzie w EDK na własną odpowiedzialność - tłumaczą organizatorzy.

W piątek 29 marca od godz. 17. w dniu EDK, przed kościołem Nawrócenia św. Pawła będzie można nabyć kamizelkę odblaskową i odebrać pakiet pielgrzyma. Ci, którzy chcą zrobić to wcześniej, powinni się zgłosić do biura w Domu na Podwalu w czwartek 28 marca od godz. 16.

Trasy lubelskiej EDK

W tym roku przewidziano 5 tras do Wąwolnicy - najdłuższa wynosi ponad 50 km. Jedną wokół Zalewu Zemborzyckiego - ok. 30 km, oraz jedną do Lubartowa, która wynosi ponad 35 km i wiedzie przez Lasy Kozłowieckie, Dolinę Ciemięgi, aż do sanktuarium św. Anny w Lubartowie.

W tym roku pielgrzymi obok własnych intencji będą mogli zanieść tę w intencji Alicji Mazurek, która znajduje się w śpiączce po ciężkim wypadku samochodowym, a sama była dwukrotną uczestniczką EDK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama