Nowy numer 22/2020 Archiwum
 • CSOG
  12.03.2019 15:51
  Artykuł zredagowany jest w formie łudząco podobnej do formy insynuacyjnej. Gdyby nie pierwsze zdanie wyjaśniające, że to nie kto inny a "Niemcy przystąpili do realizacji ludobójczego planu " [!!!] można by naprawdę odnieś mylne wrażenie.
  Naprawdę szkoda, że w zdaniu zaczynającym się od słów "Wiele miejsca poświęci również roli Lublina..." nie dodano Lublina okupowanego przez wojska niemiecko faszystowskiego reżimu. Również w zdaniu o tym co było "Celem „Aktion Reinhardt ..." można było, a nawet należało doprecyzować, że akcja ta została zaplanowana i przeprowadzona przez okupujące Polskę wojska niemieckie. Podobnie zdania w których występują wyrazy "rozpoczęto", "deportowano", "przesiedlono" aż proszą się o doprecyzowanie "Niemcy rozpoczęli", "Niemcy deportowali", "Niemcy przesiedlili".
  Działania zmierzające do sprostowań kłamstw historycznych w prasie zagranicznej nie wystarczą, kiedy w rodzimej prasie roi się od niejednoznaczności i braku uściśleń zgodnych z prawdą historyczną.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama