Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ks. Adam Lewandowski zaprasza do oglądania transmisji Mszy św. z lubelskiej katedry

Do tej pory można było tylko wysłuchać Mszy św., teraz można także zobaczyć na żywo to, co dzieje się w kościele. Ruszyły transmisje z obrazem i dźwiękiem z lubelskiej katedry.

Wiele osób chorych lub niepełnosprawnych nie może co dzień dotrzeć do kościoła, by uczestniczyć we Mszy św., choć ma takie pragnienie. Dlatego kilka lat temu pojawiła się transmisja dźwięku z liturgii odprawianej w lubelskiej archikatedrze.

- Ludzie nam za to dziękowali, ale mówili, że tęsknią także za obrazem, by przeżywanie Eucharystii online było jeszcze bardziej zbliżone do osobistej obecności w kościele. Wychodząc na przeciw tym prośbom uruchomiliśmy kanał na youtube, na którym codziennie transmitowana jest Msza św. z archikatedry - mówi proboszcz ks. Adam Lewandowski.

Lubelska archikatedra.   Lubelska archikatedra.
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Lubelska katedra jest sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, z którym czuje się związanych wiele osób nie tylko z Lublina. Transmisja online, na której widać także cudowny obraz Matki Bożej, umożliwia czcicielom Maryi modlitwę przed jej wizerunkiem.

Msza św. transmitowana jest w dni powszednie o godz. 19, w niedziele o 11.30. W jakości HD mogą oglądać transmisję w telewizji internetowej wszyscy mający dostęp do internetu. Można to uczynić odwiedzając stronę internetową pod adresem www.archikatedra.kuria.lublin.pl i wejść w zakładkę na żywo, lub wyszukać na youtube hasło archikatedra lubelska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama