Nowy numer 22/2020 Archiwum

Męskie sprawy z Bogiem

Oratorium, czyli specjalne miejsce na modlitwę, poświęcił w akademiku dla studentów KUL ks. prof. Andrzej Kiciński. Od tej chwili mają tu swoją przestrzeń na spotkanie z Panem 24 godziny na dobę.

Choć wielu może się to wydawać dziwne, na KUL wciąż akademiki dzielą się na żeńskie i męskie. Dwa z nich tworzą kampus na Poczekajce. Do tej pory kaplica w akademiku żeńskim służyła także studentom. Każdy mógł z niej skorzystać do godz. 22.00, kiedy kończy się czas odwiedzin.

– Studenci chętnie i często korzystali z kaplicy w żeńskim domu, ale zgłaszali potrzebę, by w ich akademiku wydzielić miejsce na modlitwę dostępne 24 godziny na dobę, bez potrzeby spoglądania na zegarek, czy już trzeba szykować się do wyjścia. Dlatego powstało małe oratorium, właśnie w męskim budynku. To tutaj, o dowolnej porze, będą mogli przyjść na modlitwę, jeśli będą tego potrzebowali – mówi Piotr Szelest, kierownik Działu Administracji Domami Studenckimi KUL.

Oratorium pobłogosławił prorektor KUL ks. prof. Andrzej Kiciński, zachęcając, by było to nie tylko miejsce na spotkanie z Bogiem, ale i zakątek, w którym w oparciu o słowo Boże podejmowane będą ważne decyzje.

– Oratorium stwarza możliwość bycia on-line z Bogiem. Tu można przyjść z pytaniami, jakich nigdy młodym ludziom nie brakuje, przemyśleć różne sprawy, które wymagają ciszy i wsłuchiwania się w siebie – mówił ks. prof. Kiciński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama