Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Lublin. Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky, gościnnie m.in. Staszczyk, Więckiewicz i Spaleniak

Koncert z okazji rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej odbędzie się 31 marca w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Mickiewicza zinterpretuje A. Stasiuk oraz zaproszeni goście.

Nominowany do Fryderyków 2019 materiał znany jako album „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky” zabrzmi w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Koncert składać się będzie z 11 utworów, w których obok Andrzeja Stasiuka zinterpretują Mickiewicza zaproszeni goście. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę 31 marca godz. 17 w Centrum Spotkania Kultur.

10 utworów pochodzi z albumu „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky”, jedenasty będzie nowością projektu dopełniającą logicznie całość materiału. Będzie to „Inwokacja” z Pana Tadeusza. Materiał wzbogacony zostanie muzycznie przez Orkiestrę Symfoniczną im. Namysłowskiego z Zamościa, instrumenty dawne takie jak lira korbowa, flety tureckie i bandurę. Razem z A. Stasiukiem z trzynastozgłoskowcem wieszcza zmierzą się m.in. Muniek Staszczyk, Wojciech Waglewski, Włodek Dembowski, Tomasz Budzyński, Wital Ryzkou, Daniel Spaleniak oraz Robert Więckiewicz.

Pisarz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją ethno-rockową Haydamaky z Kijowa, nagrali wspólny album „Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky”. Materiał ten już w grudniu ubiegłego roku osiągnął status Złotej Płyty, a w styczniu 2019 r. został nominowany do nagrody muzycznej Fryderyki. Nowa odsłona ich materiału muzycznego stanie się elementem lubelskich obchodów rocznicy uchwalenia Unii Lubelskiej.

- Mickiewicz, poeta i wieszcz Polaków i Litwinów, który był także kozakiem osmańskim, stanie na nowo, tym razem na piedestale sceny muzycznej, nieco „odmarmurowiony”, a na pewno dwudziestopierwszowieczny. Cały koncert będzie rejestrowany i planowany jest wydanie w formie DVD oraz CD – tłumaczą organizatorzy. Bilety dostepne w kasie CSK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy