Nowy numer 23/2020 Archiwum
 • Nick
  30.03.2019 15:04
  Ekstremalna droga krzyżowa odbyła się raz. W Jerozolimie, już prawie dwa tysiące lat temu. Przy niej każda inna to spacerek
  doceń 29
 • Módlmy się
  30.03.2019 21:23
  Trwa Wielki Post. Uczestniczymy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, niektórzy z nas Ekstremalnej, śpiewamy Gorzkie Żale, rozważamy Mękę Pańską. Nasze modlitwy płyną z kościołów i domów. Pamiętajmy w nich o tych, którzy po prawie dwóch tysiącach lat podążają dosłownie krwawymi śladami naszego Pana – naszych prześladowanych Braciach i Siostrach. Tak samo jak Jezus Chrystus w Ogrójcu odczuwają po wielokroć trwogę, są bici, poniżani, obrzucani obelgami. Są zabijani. Wypełniają dosłownie ewangeliczny nakaz „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje!”. Prośmy za nimi by wytrwali, by nie zwątpili nawet przez chwilę. Towarzyszmy im choćby przez jedną Drogę Krzyżową w ich intencji. Gdy oni czuwają w trwodze i modlą się w swoich Ogrójcach my niczym uczniowie zasypiamy w naszych wygodnych łóżkach. Jedyne co możemy to naszą modlitwą niczym Szymon z Cyreny podtrzymać ich krzyż, obetrzeć niczym Weronika ich twarze. Prośmy Ducha Świętego by napełnił ich Swoją siłą, prośmy Pana Jezusa by dał im odczuć Jego miłość płynącą z wypełniania aż do końca Jego słów. Bądźmy z nimi w modlitwie choć przez jedną Drogę Krzyżową.
  doceń 0
 • gut
  31.03.2019 11:53
  /Możemy uleczyć się z cierpienia tylko przeżywając je do końca./
  /Marcel Proust/
 • tobiasz69
  31.03.2019 13:43
  Ekstremalna głupota, zamiast pomaganie potrzebującym, wyszukiwanie absurdalnych umartwień, coś wstrętnego.
  doceń 27

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama