Nowy numer 14/2020 Archiwum

A Recipe for Leonard Cohen ponownie w Centrum Kultury w Lublinie

Spektakl muzyczny Łukasza Witt-Michałowskiego opowiada o miejscu odosobnienia Leonarda Cohena i tajemniczych gościach, którzy przybywają tam, by się z nim zobaczyć.

To spektakl pełen nowych aranżacji wykonywanych na żywo oraz nieoczywistego humoru kanadyjskiego barda. W 1994 r. Leonard Cohen opuścił show business i cywilizację, żeby zaszyć się w klasztorze Zen na górze Mount Baldy w Kalifornii. Został mnichem Zen. Po spędzeniu 5 lat życia w klasztorze porzucił go dla kobiety. Spektakl koncentruje się na dwóch światach: świecie ciała i świecie mistyki.

- Doszedłem do wniosku, że rzeczy stają się dużo prostsze, kiedy przestajesz oczekiwać na wygraną. Porzucasz swoje dzieło, by zatopić się w prawdziwym arcydziele - mówił o życiu w klasztorze L. Cohen.

Spektakl odbędzie się 6 kwietnia o godz. 19. w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie. Bilety dostępne w kasie CK oraz online.


Reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski. Scenariusz: Łukasz Witt-Michałowski. Obsada: Matylda Damięcka (wokal), Tomasz Deutryk (perkusja), Max Kowalski (kontrabas), Tomasz Kraśkiewicz (gitara elektryczna, gitara akustyczna), Konrad Ligas (akordeon), Daniel Moński (instrumenty perkusyjne), Łukasz Witt-Michałowski (wokal). Scenografia: Piotr Bednarski, Łukasz Witt-Michałowski. Kostiumy: ElBruzda. Projekt plakatu: Matylda Damięcka. Projekcje: Bart Wolniewicz. Reżyseria światła: Marcin „Kabat” Kowalczuk. Reżyseria dźwięku: Andrzej „Czopper” Czop. Opieka techniczna: Michał „Misiek” Mirgos. Tłumaczenie tekstów utworów: Daniel Wyszogrodzki, Maciej Zembaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama