Nowy numer 03/2020 Archiwum

Dziś referendum w sprawie górek czechowskich

Referendum dotyczące zagospodarowania górek czechowskich jest pierwszym tego rodzaju w historii Lublina.

W Lublinie uprawnionych do głosowania jest 260 808 osób. Żeby referendum było ważne, w głosowaniu musi wziąć udział minimum 30 proc. z nich.

Lokale wyborcze, których jest 207, otwarte są od 7.00 do 21.00.

Pytanie, na które w referendum mają odpowiedzieć mieszkańcy Lublina, brzmi:

Czy jest Pan/Pani za tym, aby gmina Lublin zmieniła obecnie dopuszczony miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rodzaj zabudowy z usługowej, komercyjnej i sportowo-rekreacyjnej na zabudowę mieszkalno-usługową na ok. 30 ha terenu tzw. górek czechowskich w zamian za przekazanie gminie Lublin pozostałych ok. 75 ha tego terenu i współfinansowanie przez obecnego właściciela jego zagospodarowania jako zieleni publicznej, przy zachowaniu cennych przyrodniczo walorów?

Na pytanie możemy odpowiedzieć TAK lub NIE, stawiając znak X w odpowiedniej kratce. Wynik referendum będzie rozstrzygający, jeżeli za jednym z rozwiązań w sprawie poddanej pod referendum przypadnie więcej niż połowa ważnych głosów.

Wszystkie informacje dotyczące głosowania - przede wszystkim informacje o siedzibach lokalu wyborczego, do którego przypisane są poszczególne ulice znajdują się TU.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama