Nowy numer 21/2020 Archiwum

Referendum w sprawie górek czechowskich nieważne

W głosowaniu o przyszłości terenów dawnego poligonu wzięło udział niespełna 13 proc. uprawnionych do głosowania.

Żeby referendum było ważne, jak mówi ustawa, potrzeba co najmniej 30 proc. oddanych ważnych głosów. Do urn w Lublinie poszło zaledwie 12,91 proc. dorosłych mieszkańców. 

Większość z głosujących (67,7 proc) opowiedziała się przeciwko planom dewelopera, który na 100 ha ziemi zamierzał wybudować bloki oraz zorganizować park. 

Na pytanie: 

Czy jest Pan/Pani za tym, aby gmina Lublin zmieniła obecnie dopuszczony miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rodzaj zabudowy z usługowej, komercyjnej i sportowo-rekreacyjnej na zabudowę mieszkalno-usługową na ok. 30 ha terenu tzw. górek czechowskich w zamian za przekazanie gminie Lublin pozostałych ok. 75 ha tego terenu i współfinansowanie przez obecnego właściciela jego zagospodarowania jako zieleni publicznej, przy zachowaniu cennych przyrodniczo walorów? 

Odpowiedzieli oni: Nie.

Najwięcej przeciwników powstania bloków i parku i tym samym największa frekwencja, była w dzielnicy Sławin, bezpośrednio sąsiadującej z terenem górek. Najmniejsze zainteresowanie referendum wykazali mieszkańcy Tatarów. 

Jaka będzie przyszłość górek czechowskich, dokładnie nie wiadomo. Referendum miało charakter jedynie opiniodawczy. Nie zastępuje aktów prawa. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama