Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pomaganie to bycie z Bogiem

Aleksandra Burdan, współorganizatorka akcji charytatywnych Kotek Marysi, Uwolnić Ciucha oraz Wstawaj, Alicja, została Lublinianką Roku 2018.

Z wykształcenia prawnik i politolog, miłośniczka dobrej kawy. Od dłuższego czasu zaangażowana w różnego rodzaju akcje charytatywne organizowane w przestrzeni Lublina. Z wyróżnienia bardzo się cieszy, choć nie ukrywa, że jest ono dla niej wielkim zaskoczeniem, bo przecież nie robi nic szczególnego.

− W którymś momencie w życiu zdałam sobie sprawę, że mam naprawdę dużo. Dobrego męża, świetną pracę, wspaniałych przyjaciół. Z tej wdzięczności w moim sercu zrodziło się silne pragnienie, by móc dzielić się z innymi tym, co mam, choćby to był tylko czas, wiedza czy doświadczenie − opowiada Aleksandra Burdan. − Miałam w życiu takie chwile, gdy mocno koncentrowałam się na swoich brakach, frustrowałam się, zapętlałam w myśleniu, że ciągle czegoś jest za mało. Gdy skupiłam się na tym, co mam, co mogę dać innym, Pan Bóg postawił na mojej drodze ludzi, którzy mieli takie samo widzenie świata. Postanowiliśmy robić coś razem.

Choć Ola dużo czasu poświęca na działalność charytatywną, podkreśla, że zachowuje we wszystkim równowagę. − Staram się nikogo i niczego nie zaniedbywać − podkreśla. Czasu na bycie dla innych jej nie szkoda, bo jak mówi, to jest czas dobrze zagospodarowany. − Musimy pamiętać, że czas jest wspaniałym darem od Pana Boga i my jesteśmy za ten dar odpowiedzialni − stwierdza. − Dla mnie pomaganie innym, dawanie siebie jest sposobem na bycie z Panem Bogiem. Odkryłam to i bardzo się z tego cieszę.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama