Marysia potrzebuje naszej pomocy

Mała dziewczynka ze Świdnika, Marysia Szlązak, od blisko roku walczy z nowotworem mózgu. Żeby jej dalsze leczenie było możliwe, potrzebne są pieniądze.

Marysia Szlązak to 3-letnia dziewczynka ze Świdnika koło Lublina, która choruje na złośliwy nowotwór mózgu. Po diagnozie i pierwszej operacji w czerwcu 2018 roku, jest cały czas hospitalizowana - najpierw w lubelskim szpitalu dziecięcym, a obecnie w szpitalu Bambino Gesù w Rzymie.

Po dwóch chemioterapiach w Lublinie, przy poważnych komplikacjach neurologicznych, Marysia w październiku 2019 roku została przeniesiona do szpitala Bambino Gesù, gdzie kontynuuje leczenie onkologiczne i intensywną rehabilitację. - Poruszyliśmy niebo i ziemię, zaangażowaliśmy setki osób, szukając specjalistów, którzy zajęliby się naszym dzieckiem. Konsultowaliśmy się w Wiedniu, Londynie, Bostonie i Rzymie. Szansę na leczenie znaleźliśmy we Włoszech, w Szpitalu Pediatrycznym Dzieciątka Jezus - mówią rodzice dziewczynki. - Pojechaliśmy tam dzięki ludziom, którzy wtedy postanowili nam pomóc i którzy w ten sposób uratowali nasze dziecko. Rozpoczęliśmy leczenie i rehabilitację.

W szpitalu w Rzymie Marysia przeszła trzy cykle chemioterapii i częściową rehabilitację. Niektóre procedury musiały zostać odłożone w czasie ze względu na powikłania, jakie Marysia przechodziła po interwencjach chirurgicznych.

W marcu 2019 roku, po 9 miesiącach spędzonych w szpitalu, Marysia w końcu mogła wyjść na przepustkę do domu. Przed nią jeszcze co najmniej 6 miesięcy leczenia, w tym intensywna rehabilitacja i megachemioterapia z autoprzeszczepem komórek macierzystych. - Od dnia diagnozy nie znamy spokojnych nocy, bo takie nie istnieją, kiedy nie wiadomo, czy kolejny dzień nie przyniesie wiadomości najgorszej z możliwych - mówi mama dziewczynki. - Dla Marysi wierzymy w cud. W to, że któregoś dnia wrócimy do kraju i zaczniemy powoli zapominać o raku. 

Żeby to było możliwe, rodzice dziewczynki muszę zebrać odpowiednią kwotę pieniędzy na dalsze leczenie. Rodzina i przyjaciele oraz wielu wolontariuszy ze Świdnika i Lublina organizują specjalne akcje charytatywne dla Marysi. Uruchomiona została także specjalna zbiórka na Siępomaga.pl 

Każdy może zaangażować się w pomoc małej Marysi. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..