Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gimnazjaliści po pierwszej części egzaminów

Wbrew powszechnym obawom, egzaminy gimnazjalne na Lubelszczyźnie odbyły się bez jakichkolwiek problemów.

Pierwszego dnia egzaminów gimnazjaliści pisali test z wiedzy humanistycznej. Od 9 do 10.30 zmagali się z pytaniami z historii i WOS-u, a od 11 z zakresu języka polskiego. 

- Nasi uczniowie po pierwszej części wyszli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci - mówi dyrektor NSP "Skrzydła" Małgorzata Wyżlic. - Pytania z historii i wiedzy o społeczeństwie podobno były łatwe. 

W gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie zdania były podzielone. - Niektórzy twierdzili, że ta część była prosta, ale inni uważali pytania z historii za dosyć trudne - mówi dyrektor szkoły Katarzyna Korościk. 

W gimnazjum nr 7 do egzaminu przystąpiło dziś 174 uczniów. - Nie mieliśmy problemów kadrowych, mimo trwającego strajku - informuje dyrektor Korościk. - Niektórzy strajkujący nauczyciele na czas egzaminów postanowili zawiesić swój protest po to, by egzamin mógł się odbyć bez przeszkód. 

W szkołach, w których strajkuje większość nauczycieli, także poradzono sobie z tym problemem. W gimnazjum nr 10 przy ul. Wajdeloty w Lublinie dyrektor otrzymał do pomocy dodatkowe osoby z zewnątrz. 

Jutro gimnazjaliści piszą test z części matematyczno-przyrodniczej, a w piątek z języka obcego. 

Na początku przyszłego tygodnia do egzaminów przystąpią uczniowie ósmych klas. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama