GN 2/2021 Archiwum

Pueri Cantores Lublinenses z najważniejszą węgierską nagrodą

Lubelski Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski "Pueri Cantores Lublinenses" wziął udział w Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chórów Dziecięcych w Székesfehérvárze.

Udział w muzycznym konkursie wzięło 58 młodych chórzystów, którzy pod dyrekcją swojego dyrygenta i opiekuna, ks. Attili Hontiego, zaprezentowali religijne utwory polskich kompozytorów. 

Chórowi został przyznany Złoty Dyplom od Węgierskiego Związku Chórów i zespołów muzycznych. - Nagroda ta jest jedną z najwyższych z możliwych nagród w dziedzinie chóralistyki, jakie można otrzymać na Węgrzech i pozwala określić pewien poziom na tle innych chórów oraz zespołów muzycznych - podkreśla dyrygent i twórca chóru ks. Attila Honti. 

Dla lubelskiego chóru ważna jest nie tylko sama nagroda, ale także - jak podkreśla ks. Attila - fakt, że występ młodych muzyków został nagrodzony wielką owacją oraz zyskał słowa uznania publiczności. - Ten wyjazd to także wyjątkowy czas integracji dla nas wszystkich, a także możliwość zobaczenia czegoś nowego - dodaje ks. Honti.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama