Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Czy trzeciego maja obowiązuje post?

W piątek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. To ważne dla Polaków święto związane zarówno z Matką Bożą, jak i uchwaleniem Konstytucji 3 maja.

Uroczystość znosi post. Tak też 3 maja, jeśli wypada w piątek, znosi obowiązek postu - wyjaśnia ks. Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

Tego dnia nie ma też obowiązku uczestniczenia we Mszy św., ale wierni zachęceni są do udziału w Eucharystii i proszeni o modlitwę w intencji ojczyzny.

Główną Mszę św. w archikatedrze lubelskiej o 10.00 odprawi ks. abp Stanisław Budzik. Z racji obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja we Mszy św. wezmą udział przedstawiciele władz miasta, samorządu lokalnego, organizacji kombatanckich i szkół.

Natomiast wieczorem odbędzie się comiesięczne czuwanie maryjne, które - każdego trzeciego dnia miesiąca - gromadzi wiernych wokół obrazu Matki Bożej Płaczącej. Rozpocznie się ono o 19.00 i trwać będzie do godz. 21.00. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Wolica.

Msze św. w archikatedrze 3 maja będą odprawiane w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy św. o 13.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama