Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ola Rudzińska z Lublina zdobyła złoty medal na zawodach Pucharu Świata w Chinach

Zawodniczka Klubu Wspinaczkowego Kotłownia Lublin, po raz kolejny najlepsza na świecie we wspinaniu na czas.

Polka zwyciężyła w trzeciej edycji tegorocznego Pucharu w Wujiang w Chinach, ustanawiając przy tym nowy rekord Polski. 

Ola Rudzińska ma 25 lata i na koncie sporo sukcesów na arenie międzynarodowej. Przygodę ze wspinaczką rozpoczęła 12 lat temu. 

Najpierw była zabawa, potem pierwsze zawody o puchar Uczniowskich Klubów Sportowych. - Miałam predyspozycje do wspinania się na czas dzięki koordynacji i płynności ruchów oraz sile, która została wypracowana dzięki pływaniu - opowiada mistrzyni. - Okres, w którym powinnam się była uczyć ruchów wspinaczkowych, został dzięki temu bardzo skrócony.

Ola w 2009 r., dwa lata po tym, jak zaczęła się wspinać, wzięła udział w swoich pierwszych poważnych zawodach: mistrzostwach świata juniorów we Francji. Zawody wygrała. 

Od tego czasu zdobyła kilkanaście medali na zawodach międzynarodowych. W 2016 roku srebro na mistrzostwach świata.

W 2017 r. Ola zdobyła Mistrzostwo Polski i jednocześnie pobiła rekord Polski, wbiegając na ściankę o wysokości 15 m w 8:01 sek.

13 września 2018  w Insbrucku z czasem 7,56 sek zdobyła swój upragniony tytuł Mistrzyni Świata, zdobywając jednocześnie pierwsze złoto dla Polski w historii tego sportu.

Nieco ponad tydzień temu zawodniczka KW Kotłownia Lublin zdobyła srebrny medal w Chinach, a tym razem z czasem 7.28 sek. pokonała ścianę o wysokości 15 m, zdobywając dla Polski złoto. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL