Nowy numer 2/2021 Archiwum

Studenckie pasje na targach sztuki

Co może zrobić student w wolnym czasie, gdy ma pasję? Okazuje się, że wiele rzeczy, które można było zobaczyć na pierwszych targach zorganizowanych przez UMCS pod hasłem "Przystanek sztuka".

Targi zorganizowane zostały z inicjatywy studentek Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

- Była to doskonała okazja, aby zapoznać się ze sztuką młodych artystów działających w sferze handmade, designu i grafiki, a także sprawić sobie lub bliskim oryginalny upominek. Każdy z wystawców wkłada w swoją pracę mnóstwo serca. Wyroby są unikatowe i oryginalne, zaczynając od malowanych toreb, obrazów, grafik, linorytów, zdjęć aż po ekologiczne woreczki na zakupy - mówi Katarzyna Skałecka, rzecznik UMCS.

"Przystanek sztuka" na UMCS.   "Przystanek sztuka" na UMCS.
Bartosz Proll

Wśród rzeczy, które prezentowali studenci znalazły się m.in.: ręcznie robione zakładki do książek, albumy na zdjęcia, obrazy, rysunki, szkatułki, zegary, podstawki pod gorące kubki wykonane w technice decoupage, ekotorby z ręcznie malowanymi wzorami, małe formy malarskie na okrągłych deskach, ręcznie malowana ceramika, grafiki w technice linorytu oraz litografii, ręcznie szyte szkicowniki ekologiczne, materiałowe woreczki na żywność, zastępujące foliowe jednorazówki, biżuteria z żywicy, maskotki oraz robótki szydełkowe, obrazy olejne, ręcznie robione wianki, łapacze snów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama