Nowy numer 03/2020 Archiwum

Studenckie pasje na targach sztuki

Co może zrobić student w wolnym czasie, gdy ma pasję? Okazuje się, że wiele rzeczy, które można było zobaczyć na pierwszych targach zorganizowanych przez UMCS pod hasłem "Przystanek sztuka".

Targi zorganizowane zostały z inicjatywy studentek Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

- Była to doskonała okazja, aby zapoznać się ze sztuką młodych artystów działających w sferze handmade, designu i grafiki, a także sprawić sobie lub bliskim oryginalny upominek. Każdy z wystawców wkłada w swoją pracę mnóstwo serca. Wyroby są unikatowe i oryginalne, zaczynając od malowanych toreb, obrazów, grafik, linorytów, zdjęć aż po ekologiczne woreczki na zakupy - mówi Katarzyna Skałecka, rzecznik UMCS.

"Przystanek sztuka" na UMCS.   "Przystanek sztuka" na UMCS.
Bartosz Proll

Wśród rzeczy, które prezentowali studenci znalazły się m.in.: ręcznie robione zakładki do książek, albumy na zdjęcia, obrazy, rysunki, szkatułki, zegary, podstawki pod gorące kubki wykonane w technice decoupage, ekotorby z ręcznie malowanymi wzorami, małe formy malarskie na okrągłych deskach, ręcznie malowana ceramika, grafiki w technice linorytu oraz litografii, ręcznie szyte szkicowniki ekologiczne, materiałowe woreczki na żywność, zastępujące foliowe jednorazówki, biżuteria z żywicy, maskotki oraz robótki szydełkowe, obrazy olejne, ręcznie robione wianki, łapacze snów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama