Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rozbudowa szpitala w Łęcznej na 10-lecie istnienia

Jubileuszowe obchody 10-lecia utworzenia placówki rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika w kościele św. Barbary w Łęcznej. W czasie mszy został poświęcony sztandar Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łęcznej.

Kulminacyjnym punktem obchodów 10-lecia utworzenia placówki było wprowadzenie relikwii patronki szpitala, św. siostry Faustyny Kowalskiej, do kaplicy szpitalnej oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod nowe skrzydło szpitala. Została w ten sposób oficjalnie rozpoczęta budowa nowego skrzydła placówki leczniczej, dwukondygnacyjnego zakładu opiekuńczo-leczniczego wraz z oddziałem rehabilitacji.

Akt erekcyjny podpisali m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, w imieniu marszałka województwa lubelskiego radny sejmiku wojewódzkiego Konrad Sawicki, wicestarosta łęczyński Dawid Kostecki. Dokument w specjalnej kapsule został umieszczony w fundamentach budowy, a następnie wmurowany przez zaproszonych na uroczystość gości.

Jubileusz był okazją do podziękowań oraz gratulacji, wręczenia odznaczeń państwowych i wyróżnień. Wojewoda Przemysław Czarnek i poseł na Sejm RP Artur Soboń  wręczyli Srebrny Krzyż Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę.

– Szpital w Łęcznej to fenomen godny podziwu i naśladowania – mówił na uroczystościach wojewoda Przemysław Czarnek. – Nie mam najmniejszych wątpliwości, że specyfika szpitala i sprofilowanie go na oparzeniówkę, w związku z bliskością kopalni Bogdanka, bardzo mu pomogły. Ale placówka, jej dyrekcja i zarząd powiatu pokazują również, że można inwestować w obszary, na które jest szczególne zapotrzebowanie. Zakład opiekuńczo-leczniczy i zakład rehabilitacji to bowiem dwa profile działalności szpitala, które są absolutnie oblegane i zapotrzebowanie na nie jest przeogromne. Cieszę się, że mamy taki szpital, w dodatku w bezpośredniej bliskości Lublina – dodał.

Szpital w Łęcznej jest najnowocześniejszym ośrodkiem leczniczym w naszej części kraju. Chociaż początki nie były łatwe, to od czasu powstania rozwija się dynamicznie. Szpital ma różne oddziały. Jeden z nich, Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, leczy pacjentów z wschodnich rejonów Polski. Przyjeżdżają, by skorzystać z usług centrum oraz doświadczenia specjalistów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama