Nowy numer 3/2021 Archiwum

Królewski dystans

Wystartowali ze stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. Tutaj też po zaledwie 2 godzinach, 42 minutach i 40 sekundach zameldował się zwycięzca Rafał Czarnecki.

Aura dopisała zawodnikom, choć nie wszyscy z wyższej temperatury byli zadowoleni. – Dla mnie pogoda jest naprawdę idealna – mówił już w trakcie biegu Adam, który w Maratonie Lubelskim bierze udział po raz trzeci. – Nie liczę na wygraną, chcę po prostu dobiec do mety – dodał ze śmiechem.

Maratończycy wystartowali o godz. 9. Zwycięzca Rafał Czarnecki pojawił się na mecie jeszcze przed godz. 12. To jego piąte zwycięstwo w Lubelskim Maratonie. Wśród kobiet najlepsza była Irina Masnyk, która z czasem 2:56:29 ustanowiła rekord wśród pań.

W tegorocznej edycji uczestnicy Maratonu Lubelskiego oprócz biegu ulicami Lublina zaliczyli także okrążenie Zalewu Zemborzyckiego. – To był mój 12. maraton (w tym drugi lubelski) i muszę przyznać najtrudniejszy – mówi Gosia Grzenia. – Trudna była tegoroczna trasa – sporo przewyższeń, a i pogoda niemaratońska. Ja wolę biegać przy sześciu stopniach, nawet w lekkim deszczu. Ale jestem bardzo zadowolona, dobiegłam, i to w czasie poniżej 4 godzin.

Pierwszy swój maraton zaliczył Emil Zięba. – To był mój najtrudniejszy bieg w życiu – stwierdza. – Trasa typowo lubelska, czyli pagórek za pagórkiem. Pogoda nie za bardzo na taki bieg, bo słońce i ciepło. Dobrze, że chociaż wiał trochę wiatr. Biegłem chory z ostrym zapaleniem zatok, ale udało mi się dobiec w czasie poniżej 5 godzin.

Uczestnicy maratonu podkreślali wkład i zaangażowanie organizatorów. – Impreza była świetnie przygotowana – podkreśla Emil. – Obecność wolontariuszy i kibiców, słowa zachęty typu: „dasz radę!”, „już niedaleko” dodawały skrzydeł, gdy nogi nie chciały już biec – podsumowuje Małgosia.

Dla kibiców oraz mniej wytrawnych biegaczy organizatorzy przygotowali także wiele imprez towarzyszących. Rozegrany został 4. Bieg Koziołka, można było wziąć udział w zawodach „Przez metry po kilometry” na dystansach 1000 m i 600 m, a dla dzieci od 50 do 300 m. Przygotowano także specjalny wyścig dla rodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama