Nowy numer 22/2023 Archiwum

Franciszkowe klimaty

Przedszkole prowadzone przez siostry służki jest jedną z najstarszych tego typu placówek w Lublinie. Dziś potrzebuje rozbudowy.

Katolik wspiera

Placówce potrzebny jest remont. – Mamy bardzo małą salę gimnastyczną. Gdy organizujemy jakieś wydarzenia, rodzice nie mogą zobaczyć swoich dzieci, bo się po prostu nie mieszczą – tłumaczy dyrektorka. – Chciałyśmy zainstalować telebim w szatni, żeby ułatwić oglądanie, ale później pomyślałam, że mogłybyśmy zaadaptować garaż, który jest przyklejony do sali gimnastycznej, i tym samym ją powiększyć.

Jak zaznacza siostra dyrektor, przedszkole sióstr służek nie ma prawa do projektu obywatelskiego, bo jest przedszkolem publicznym. – Jednak naszym organem prowadzącym jest zgromadzenie, a nie urząd miasta, który po pieniądze odsyła nas właśnie do organu prowadzącego. Niestety zgromadzenie nie ma takich pieniędzy. Z przedszkola nie mamy dochodu, żyjemy od pierwszego do pierwszego.

Siostra Justyna postanowiła więc poprosić o pomoc rodziców. – To oni znaleźli chrześcijański portal „Katolik wspiera” i wspólnie napisaliśmy projekt. Rodzice zaproponowali wtedy, byśmy wybudowali większą salę, żeby można było – w zależności od potrzeb – używać jej albo jako jedno pomieszczenie, albo jako dwa.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast