Nowy numer 21/2020 Archiwum

Nowy numer kwartalnika "Akcent" już w sprzedaży. Zawiera wiele bardzo dobrych tekstów literackich

"Akcent" jest czasopismem poświęconym literaturze pięknej, sztukom plastycznym i naukom humanistycznym. Redakcja mieści się w Lublinie.

W najnowszym numerze pojawiło się sporo bardzo dobrej poezji. – Pojawił się Piotr Szewc, mocno związany z Zamojszczyzną, mimo że mieszka w Warszawie. Ponadto wiersze Danuty Kurczewicz z Chełma oraz zmarłego niedawno Jana Klimeckiego z Kozienic, a także inne dobre teksty poetyckie. Czytelnicy mogą przeczytać ponadto esej o Henryku Domińskim, przyjacielu Józefa Czechowicza, artykuł o tekstach piosenek Wojciecha Młynarskiego, o Budce Suflera, o jazzie na zaprzyjaźnionej Litwie, a także o innych ciekawych zagadnieniach literackich i artystycznych – mówi dr Bogusław Wróblewski, redaktor naczelny „Akcentu”.

– „Akcent” jest czasopismem niezależnym, utrzymuje się z dotacji budżetowych oraz dobrowolnych wpłat. Wydawany początkowo jako almanach, po Sierpniu 1980 został zalegalizowany jako czasopismo poświęcone literaturze, sztukom plastycznym i naukom humanistycznym. W latach 80. na skutek restrykcji politycznych jego wydawanie było dwukrotnie zawieszane, ale środowisku artystycznemu udawało się odzyskać tytuł w niezmienionej postaci – czytamy na stronie kwartalnika.

„Akcent” jest dostępny w sieci salonów Empik oraz w sprzedaży internetowej. Zamówienia przyjmowane są pod adresem redakcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama