GN 2/2021 Archiwum

Już wkrótce 40. rocznica I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Czekamy na wspomnienia

2 czerwca 1979 r. papież Polak przybył pierwszy raz do ojczyzny. Chcemy przy udziale naszych czytelników przypomnieć to wydarzenie.

Za kilkanaście dni Polska będzie świętowała 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny.

Papież w 1979 r. w czerwcu odwiedził Jasną Górę, gdzie spędził trzy dni, a także Warszawę, Gniezno, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Kraków i były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz.

To w czasie tej pielgrzymki padły słynne słowa, które Jan Paweł II wypowiedział w Warszawie do Polaków: Niech zstąpi Duch Twój! I odmieni oblicze ziemi. Tej ziemi!.

Wielu, zapewne także mieszkańców Lubelszczyzny, uczestniczyło w tym spotkaniu. Zachęcamy do przysyłania nam swoich wspomnień, zdjęć z wydarzenia czy fotografii pamiątek związanych z I papieską pielgrzymką do ojczyzny na adres: lublin@gosc.pl
Będziemy je publikować na naszej stronie internetowej. 


Przesłanie materiałów jest równoznaczne z
- udzieleniem nieodpłatnej zgody na ich publikację na stronach internetowych, których właścicielem jest Instytut Gość Media. Nadawca
- oświadczeniem, że nadesłane treści są własnością nadsyłającego i nie naruszają praw osób trzecich – w tym autorskich praw majątkowych i przepisów dotyczących ochrony wizerunku.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach (dalej „My”), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Dane osobowe będą gromadzone na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Panią/Panem, przez okres niezbędny dla jej celów, a także na podstawie przepisów prawa: Ustawy prawo prasowe, w celu upublicznienia nadesłanych przez Panią/Pana materiałów w serwisach internetowych Instytutu Gość Media. W razie konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym.
Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cele.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama