Nowy numer 21/2020 Archiwum

Eurowizja dla dzieci w Lublinie

Znane europejskie utwory w wykonaniu uczniów ze szkół podstawowych z całego województwa rozbrzmiały w Filharmonii Lubelskiej.

Już po raz XVI Szkoła Podstawowa nr 51 zorganizowała Festiwal Piosenki Europejskiej. Od lat jegocelem, jak mówią organizatorzy, jest przede wszystkim propagowanie języków europejskich. 

W festiwalu co roku biorą udział uczniowie ze szkół podstawowych z całego województwa. - W tym roku poziom jest szczególnie wysoki - podkreśla Marek Krukowski, dyrektor SP 51 w Lublinie. - Nie brakuje utworów wykonanych w niszowych językach - litewskim, czeskim czy słowackim, ale pojawia się też nasz rodzimy język.

W tegorocznych eliminacjach wzięło udział ponad 250 wykonawców. Było dużo emocji. - Zależało nam na tym, by docenić każdego, ale chcieliśmy wybrać do finału tych najlepszych - zaznacza dyrektor Krukowski. - Cieszę się, że możemy korzystać z gościnności filharmonii, bo występ tu to nobilitacja i wyróżnienie. 

Do wielkiego finału zakwalifikowało się 22 laureatów, w tym zespoły, duety i soliści. Ich prezentacje poprzedziły występy muzyków z zespołu "Lubelska Baszta" oraz Alicji Matwiejczyk w towarzystwie młodego pianisty Tomasza Kotłowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama