Po raz piąty wierni parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sawinie uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Światła.
Ks. Andrzej Doliński, proboszcz sawińskiej parafii, rozpoczynając nabożeństwo, wyraził radość, że po wielkopostnej Via Crucis, która na stałe wpisała się już w pobożność chrześcijan, coraz bardziej popularna staje się Via Lucis, odprawiana w okresie wielkanocnym.
Przechodząc ulicami Kościelną, Kątek, Chutecką i Krótką, uczestnicy nabożeństwa słuchali fragmentów Ewangelii mówiących o spotkaniach Zmartwychwstałego Pana z uczniami, z kobietami, ze swą Matką Maryją, aż do momentu Wniebowstąpienia i Zesłania Ducha Świętego.
Nabożeństwo powstało we Włoszech w 1988 roku. Inspiracją do jego powstania były freski z katakumb św. Kaliksta w Rzymie przedstawiające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który przechodzi z ciemności do światła (stąd nazwa Droga Światła). W latach 90. nabożeństwo było stopniowo rozpowszechniane na całe Włochy. Droga Światła została umieszczona w oficjalnym modlitewniku na Wielki Jubileusz Roku 2000.
W 2002 r. została oficjalnie zatwierdzona przez rzymską Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Od tamtego czasu w wielu parafiach na świecie wprowadzono jej odprawianie.
Ulicami Sawina po raz pierwszy Droga Światła przeszła w 2015 roku. I od tamtej pory każdego roku innymi ulicami z modlitwą wierni przechodzą koło swoich domów, by zamanifestować, że chcą żyć w świetle Chrystusowej nauki. Podobnie jak w latach minionych, rozważania poszczególnych stacji odczytywali parafianie.
W modlitewnej procesji, w której wierni nieśli płonące świece, i której przewodził świetlisty krzyż, płonący paschał oraz figura Zmartwychwstałego Chrystusa podążali ks. Stefan Misa oraz miejscowi kapłani.
Po nabożeństwie przyszedł czas na wspólne biesiadowanie przy ognisku przygotowanym przez mieszkańców ulic Krótkiej i Chuteckiej. Nie zabrakło radości z bycia razem, wspólnych rozmów i dziecięcych zabaw.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP w Sawinie.