Nowy numer 21/2020 Archiwum

Przed nami Festiwal Chórów Parafialnych

Działają przy prawie każdym kościele. I choć zazwyczaj znają je jedynie parafianie, to raz w roku prezentują się szerszej publiczności.

Przed nami ósme, wyjątkowe wydarzenie muzyczne, którego organizatorem jest parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest prof. Barbara Pazur z Wydziału Artystycznego UMCS.

Tegoroczny festiwal, który zaplanowano na 25 i 26 maja, odbędzie się pod hasłem „Skosztujcie i zobaczcie”. Weźmie w nim udział 12 chórów z całego województwa. Gościnnie wystąpi chór Apertum Cor z Katowic. Każdy z chórów zaprezentuje trzy bądź cztery utwory.

Jak zapewniają organizatorzy, będą to wykonania pieśni liturgicznych na najwyższym poziomie. - Mamy naprawdę bardzo dobre chóry parafialne i ich kondycja z roku na rok jest coraz lepsza. Dyrygenci wiedzą, że przyjeżdżając tu do nas, muszą się naprawdę dobrze zaprezentować i robią to z wielkim powodzeniem - mówi Barbara Pazur.

Festiwal odbędzie się w kościele Matki Bożej Różańcowej na lubelskich Czubach. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama