GN 2/2021 Archiwum

Chełm. Koncert "The Best of" Piotr Rubik już niebawem w amfiteatrze

W niedzielę 30 czerwca w amfiteatrze w Kumowej Dolinie w Chełmie odbędzie się koncert największych przebojów Piotra Rubika. 16 czerwca na tej samej scenie zagra Riverside.

Kompozytor muzyki pop, filmowej i teatralnej pojawi się na scenie odnowionego amfiteatru w Chełmie, a wraz z im niemal sześćdziesięciu wykonawców. Publiczność może się spodziewać solistów, orkiestry i chóru – oczywiście pod dyrekcją Piotra Rubika. Wybrzmią najważniejsze jego utwory, takie jak: „Golgota Świętokrzyska”, „Psałterz Wrześniowy”, „Tu Es Petrus”, „Santo Subito”. Oraz przeboje, m.in. „Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Psalm dla Ciebie”, „To cała prawda”, „Nie wstydź się mówić, że kochasz”, które na stałe wpisały się w polski kanon muzyki popularnej. Jeśli chodzi o solistów, to na scenie w Kumowej Dolinie pojawią się m.in.: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Agnieszka Przekupień, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz. To wydarzenie artystyczne, inspirowane w wielu miejscach kulturą chrześcijańską, patronatem honorowym objął abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski oraz Jakub Banaszek, prezydent miasta Chełm. Koncert rozpocznie się w niedzielę 30 czerwca o godz. 19. Sprzedaż biletów odbywa się za pośrednictwem Chełmskiego Domu Kultury (tel. 82 563 02 65). Istnieje również możliwość zamówienia biletów grupowych u organizatorów.

Oficjalne otwarcie odnowionego Amfiteatru w Kumowej Dolinie zaplanowano na 31 maja. Obiekt podlega pod Chełmski Dom Kultury. Pierwszą gwiazdą wielkiego formatu, która wystąpi na scenie amfiteatru będzie zespół Riverside. Muzycy zagrają w Chełmie 16 czerwca, bezpośrednio po zakończeniu trasy po USA. Bilety można kupić w CHDK, a także za pośrednictwem strony internetowej instytucji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama