Nowy numer 03/2020 Archiwum

Festiwal chórów parafialnych za nami

Po raz ósmy 25 i 26 maja do parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie zjechały chóry z różnych parafii, by wziąć udział w festiwalu.

Tegoroczny festiwal odbył się pod hasłem „Skosztujcie i zobaczcie”. Wzięło w nim udział 12 chórów z całego województwa. Gościnnie wystąpił chór Apertum Corz z Katowic. Każdy z chórów zaprezentował trzy lub cztery utwory.

- Festiwal co roku odbywa się w innym terminie, ze względu na temat przewodni związany z obrzędami w kościele rzymskokatolickim. W tym roku termin wyznacza nam Boże Ciało, w ubiegłym roku było Zesłanie Ducha Świętego, a za rok będzie Wszystkich Świętych - wyjaśnia prof. Barbara Pazur z Wydziału Artystycznego UMCS, dyrektor artystyczny wydarzenia.

Festiwal zawsze jest okazją do prezentacji najlepszych chórów parafialnych z regionu lubelskiego  jak również innych zaproszonych zespołów z Polski specjalizujących się w muzyce liturgicznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama