W istotę chrześcijaństwa wpisuje się dawanie świadectwa. Zaproszenie na marsz życia

Arcybiskup Stanisław Budzik oraz Centrum Jana Pawła II w Lublinie zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznym Marszu dla Życia i Rodziny w Lublinie.

Coroczne marsze stały się w wielu miastach oczekiwanym wydarzeniem i okazją do zamanifestowania swojego przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego.

Lubelska diecezja jest jedną z pierwszych, która tę praktykę w 2003 r. zapoczątkowała. - Od początku chodziło o wyrażenie przede wszystkim szacunku do życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, jak również afirmację rodziny jako związku mężczyzny i kobiety; małżeństwa, które otwiera się na życie - podkreśla rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz. 

Tegoroczny masz zaplanowano na 9 czerwca. Odbędzie się on w 32. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Lublinie. - Z tego też względu ten dzień jest szczególny - zaznacza prezes Centrum Jana Pawła II, które jest organizatorem marszu, ks. prałat Tadeusz Pajurek. 

Tegoroczne hasło marszu brzmi: "Tak dla życia i rodziny". - Chcemy, by na marszu  zgromadziły się całe rodziny - mówi ks. Pajurek. - Skierowaliśmy pismo do rad rodziców w szkołach, do uniwersytetów oraz jednostek administracyjnych, aby wszyscy mogli się spotkać na wspólnej manifestacji za życiem.  

Do udziału w marszu zachęca także wszystkich wiernych abp Stanisław Budzik. - Droga, którą wspólnie przemierzymy od Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do archikatedry, jest obrazem naszego zapowiedzianego III Synodu Archidiecezji Lubelskiej - zaznacza arcybiskup. - Synod oznacza wspólną drogę. Na tę wspólną drogę bardzo serdecznie wszystkich zapraszam. Niech to będzie piękne, radosne święto, które chce nam przypomnieć, że życie jest najcenniejszym darem, jaki otrzymaliśmy od Boga, że trzeba je chronić, a rodzina złożona z ojca, matki i dzieci jest najlepszym środowiskiem, w którym młody człowiek jest przygotowywany do tego, by ten dar jak najlepiej wykorzystać. 

Rzecznik archidiecezji przypomina także, że w istotę chrześcijaństwa wpisuje się dawanie świadectwa. - Dlatego marsz, dlatego wydarzenie publiczne i pokazywanie całemu światu, co jest dla nas ważne: życie i rodzina - tłumaczy ks. Adam Jaszcz. - To nie jest marsz przeciwko komukolwiek. Mamy nadzieję, że wiele rodzin odpowie na to zaproszenie.

Tradycyjnie marsz rozpocznie się od spotkania o godz. 14 na placu przy kościele akademickim KUL. Tam na scenie pojawi się zespół Guadalupe oraz Monika Grajewska, a teksty o rodzinie św. Jana Pawła II oraz sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego odczyta Jerzy Zelnik. 

O godz. 16 marsz wyruszy tradycyjną trasą do archikatedry. Zakończenie uroczystą Mszą św. o godz. 17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..