Nowy numer 03/2020 Archiwum

Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła archidiecezji lubelskiej

Abp Stanisław Budzik wręczył 29 maja nominację nowej parze diecezjalnej Domowego Kościoła. Przez najbliższe 3 lata funkcję tę będą pełnić Renata i Józef Nowakowie z parafii NMP Królowej Polski w Nasutowie.

Małżeństwem są od 20 lat, zaś od 19 formują się w Domowym Kościele. 29 maja w kaplicy biskupów lubelskich pw. Darów Wieczernika abp Stanisław Budzik po modlitwie Regina Coeli wręczył im nominację na parę diecezjalną Domowego Kościoła.

Powołując ich do pełnienia posługi odpowiedzialnych za Domowy Kościół naszej archidiecezji, dziękował za świadectwo wiary w rodzinie i gotowość dzielenia się swoimi doświadczeniami zawierzenia małżeńskiej drogi Jezusowi przez Niepokalaną Matkę Kościoła.

- Niech was prowadzi Duch Święty. Udzielam wam misji kanonicznej do głoszenia katechez i ewangelizacji. Niech wasze świadectwo pociąga innych małżonków do pójścia tą drogą - mówił abp Budzik.

Renata i Józef Nowakowie.   Renata i Józef Nowakowie.
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Nowa para diecezjalna swoją posługę oficjalnie rozpocznie podczas Pielgrzymki Dziękczynnej za Oazy Wakacyjne, która odbędzie się 31 sierpnia. Do tego czasu obowiązki pełnią Iwona i Włodek Pytlakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama