Nowy numer 39/2023 Archiwum

Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła archidiecezji lubelskiej

Abp Stanisław Budzik wręczył 29 maja nominację nowej parze diecezjalnej Domowego Kościoła. Przez najbliższe 3 lata funkcję tę będą pełnić Renata i Józef Nowakowie z parafii NMP Królowej Polski w Nasutowie.

Małżeństwem są od 20 lat, zaś od 19 formują się w Domowym Kościele. 29 maja w kaplicy biskupów lubelskich pw. Darów Wieczernika abp Stanisław Budzik po modlitwie Regina Coeli wręczył im nominację na parę diecezjalną Domowego Kościoła.

Powołując ich do pełnienia posługi odpowiedzialnych za Domowy Kościół naszej archidiecezji, dziękował za świadectwo wiary w rodzinie i gotowość dzielenia się swoimi doświadczeniami zawierzenia małżeńskiej drogi Jezusowi przez Niepokalaną Matkę Kościoła.

- Niech was prowadzi Duch Święty. Udzielam wam misji kanonicznej do głoszenia katechez i ewangelizacji. Niech wasze świadectwo pociąga innych małżonków do pójścia tą drogą - mówił abp Budzik.

Renata i Józef Nowakowie.   Renata i Józef Nowakowie.
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

Nowa para diecezjalna swoją posługę oficjalnie rozpocznie podczas Pielgrzymki Dziękczynnej za Oazy Wakacyjne, która odbędzie się 31 sierpnia. Do tego czasu obowiązki pełnią Iwona i Włodek Pytlakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast