GN 41/2019 Archiwum

Lublin zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny

Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca, ulicami Lublina przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Zanim wyruszy przez miasto, organizatorzy zapraszają na szereg atrakcji, które odbędą się na scenie przed kościołem akademickim KUL.

 Archidiecezja lubelska jest jedną z pierwszych, która w 2003 r. zapoczątkowała marsze promujące życie i rodzinę.

- Od początku chodziło o wyrażenie przede wszystkim szacunku do życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, jak również afirmację rodziny jako związku mężczyzny i kobiety; małżeństwa, które otwiera się na życie - podkreśla rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz. 

Wydarzenie rozpocznie się na placu przed kościołem akademickim KUL w Lublinie. Tegoroczne hasło marszu brzmi: "Tak dla życia i rodziny" .

Program

14.00 - program słowno-muzyczny pt. Scena Pełna Życia.
Z koncertem wystąpią: Zespół Guadalupe i Monika Grajewska. Teksty o rodzinie autorstwa św. Jana Pawła II i ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego będzie czytał aktor Jerzy Zelnik.

16.00 - wymarsz w kierunku archikatedry lubelskiej pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego.

17.00 - Msza św. w intencji rodzin.

Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego oraz troski o rozwój relacji rodzinnych opartych na miłości i wzajemnej odpowiedzialności. Zapraszamy całe rodziny i przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń katolickich. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL