Nowy numer 27/2020 Archiwum

Biskup diecezji charkowsko-zaporoskiej udzielił bierzmowania w Puławach

Blisko 200 osób przyjęło sakrament bierzmowania w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach z rąk biskupa pomocniczego diecezji charkowsko-zaporoskiej, Jana Sobiły.

Młodzi ludzie przygotowywali się do bierzmowania biorąc udział w konferencjach, spotkaniach w grupach i rozmowach indywidualnych. W trakcie przygotowań wysłuchali świadectw wiary swoich starszych kolegów.

- To ważna chwila, przygotowania dużo mi pomogły - mówi Sandra, która przyjęła sakrament bierzmowania. - Jestem przekonana, że moja wiara się pogłębiła. Było nas dużo, ale to też było wyjątkowe i pokazało jak wiele osób wierzy.

Formacją młodzieży zajęli się ks. Damian Matysiak i dwóch katechetów - Łukasz Szymanek i Mirosław Kozioł. - Przygotowanie młodzieży nie było łatwe, była to bardzo duża grupa - mówi Mirosław Kozioł. - Dla mnie najcenniejsze były rozmowy indywidualne z bierzmowanymi widziałem jak dojrzewają do tego sakramentu. Jesteśmy też wdzięczni wielu osobom, które nam pomagały - dodaje. 

Ks. Damian zwrócił uwagę, że sakrament bierzmowania jest dopełnieniem sakramentu chrztu, jest ważnym momentem, ponieważ od tej chwili, każdy bierze odpowiedzialność za swoją wiarę. Rozpoczyna nową drogę z Panem Jezusem.

Bp. Jan Sobiło opowiadał o świadectwie wiary młodych ludzi, zachęcając młodzież do postawy odważnego dawania świadectwa wiary. Przywoływał przykłady z historii, kiedy wiele osób odważnie i bez względu na konsekwencje wyznawało wiarę w Jezusa. Opisując codzienne życie na Ukrainie mówił, że być może tam wiele osób będzie musiało dawać swoje świadectwo wiary, jak niegdyś męczennicy. Poruszał też problem ateizmu w dzisiejszym świecie, na które jedynym lekarstwem jest żywa wiara. Życzył młodzieży, żeby „trzymała się Jezusa”, aby młodzi korzystali z sakramentu spowiedzi i Eucharystii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama