Nowy numer 27/2020 Archiwum

Bezpłatne badania w Świdniku

Już 8 czerwca w Świdniku podczas II Świdnik Air Festival odbędą się bezpłatne badania w ramach akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy.

Akcja rozpocznie się o 11.00 i potrwa do 19.00. W tym czasie w specjalnie zaprojektowanym namiocie na Lotnisku Trawiastym przy ul. Sportowej odbywać się będą badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne. To obecnie jedyna prowadzana na taką skalę akcja bezpłatnych badań dla polskich pacjentów.

Mieszkańcy Świdnika i okolic oraz uczestnicy II Świdnik Air Festival w ramach Strefy na Zdrowie Polpharmy będą mogli wykonać następujące bezpłatne badania i konsultacje

  1. Badania kardiologiczne: badanie cholesterolu, glukozy, badanie wieku serca oraz konsultacje kardiologiczne.

  2. Badania endokrynologiczne: badanie TSH, konsultacje endokrynologiczne.

  3. Badania pulmonologiczne: badanie spirometryczne, konsultacje pulmonologa.

  4. Badania okulistyczne: badania przesiewowe w kierunku jaskry: pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka, konsultacje okulistyczne.

Jak podkreślają organizatorzy badań: ideą akcji jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom powyżej 40 roku życia. Jest to także odpowiedź na długi czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty, czym podyktowany jest wybór oferowanych przez nas badań i konsultacji – mówi Marta Gawrylik, koordynator akcji.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama