Nowy numer 03/2020 Archiwum

Złoty medal dla prof. Urszuli Bobryk z UMCS

Prof. Urszula Bobryk, prorektor ds. Studenckich UMCS, została uhonorowana Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Medal przyznawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Chór Akademicki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej im. Jadwigi Czerwińskiej świętuje tym roku 70. rocznicę swojego powstania. Z tej okazji 1 czerwca br. w Filharmonii Lubelskiej odbył się wyjątkowy koncert jubileuszowy.

Utwór „Caelum et Terra”, skomponowany przez Romualda Twardowskiego, wykonały połączone chóry z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy pod dyrekcją prof. Urszuli Bobryk. Podczas uroczystości prof. Bobryk, prorektor ds. studenckich UMCS, została uhonorowana Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Medal przyznawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. W imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie wręczyła Agnieszka Komar-Morawska, dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury MKiDN.

Prof. Urszula Bobryk od 35 lat jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Akademickiego UMCS. Związana jest z Wydziałem Artystycznym UMCS, gdzie prowadzi zajęcia z dyrygentury chóralnej oraz pełni funkcję kierownika Katedry Chóralistyki. Wykształciła liczne grono dyrygentów oraz reprezentuje uniwersyteckie środowisko kulturalne, biorąc udział w licznych festiwalach i konkursach w kraju oraz za granicą.

W 2002 roku otrzymała tytuł profesora zwyczajnego sztuk muzycznych. W latach 2001-2005 pełniła funkcję dyrektora Instytutu Muzyki na Wydziale Artystycznym UMCS, następnie przez dwie kadencje była dziekanem Wydziału Artystycznego, a obecnie, od 2012 roku, pełni funkcję prorektora ds. studenckich UMCS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama