Nowy numer 03/2020 Archiwum

Papież Franciszek napisał list do archidiecezji lubelskiej

Odręczny list papieża Franciszka skierowanych do wiernych archidiecezji lubelskiej przywiózł do Lublina współpracownik papieża ks. Pio Vito Pinto, dziekan Roty Rzymskiej.

Odręcznie napisany list datowany jest na 11 maja 2019 roku. Napisał go w Watykanie papież Franciszek i przekazał swemu współpracownikowi, dziekanowi Roty Rzymskiej, ks. prałatowi Pio Vito Pinto, który gościł w Lublinie 14 i 15 maja podczas Duszpasterskich Wykładów Akademickich. Wygłosił on wówczas wykład o reformie prawa małżeńskiego, która m.in. wprowadza tryb przyspieszony w sprawach dotyczących stwierdzenia nieważności małżeństwa.

- List papieża jest podziękowaniem za troskę duszpasterzy naszej metropolii o małżeństwo w różnych wymiarach. To nie tylko opieka nad małżonkami sakramentalnymi, ale także małżeństwami niesakramentalnymi oraz prace Sądu Metropolitalnego archidiecezji lubelskiej, który rozpatruje sprawy dotyczące stwierdzenia nieważności małżeństwa - mówił podczas konferencji prasowej ks. Adam Jaszcz, rzecznik archidiecezji.

Dziękując za wysiłki na rzecz rodziny, papież Franciszek napisał:

"Drogi bracie, Arcybiskupie Stanisławie, niech Bóg błogosławi waszą gorliwą troskę o ocalenie rodziny chrześcijańskiej. Błogosławię Księdza Arcybiskupa i wiernych jego Metropolii oraz całą umiłowaną Polskę. I proszę nie zapominać o modlitwie za mnie.

W  duchu braterstwa

Franciszek"

Abp Stanisław Budzik odpowiedział papieżowi, zapewniając o modlitwie i działaniach duszpasterskich na rzecz osób pozostających w kryzysie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama