Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Misjonarze z Lubelszczyzny

Po raz 5. odbył się w archidiecezji lubelskiej Kongres Misyjny Dzieci. Mali misjonarze znowu spotkali się w Pliszczynie.

Tym razem kongres odbył się pod hasłem: "Duch Święty posyła nas".

Spotkanie dzieci na Kongresie Misyjnym, to - jak informuje dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji lubelskiej ks. Wojciech Rebeta - czas odnowy i pogłębienia zapału misyjnego, ale też budzenie świadomości misyjnej tych, którzy jeszcze z tego rodzaju działalnością nie mają do czynienia.

- Takie wydarzenia są potrzebne, by dzieci nawzajem mogły się zobaczyć, ale także by mogły zobaczyć, że jest cała armia wolontariuszy, animatorów, którzy na co dzień zajmują się sprawami misyjnymi - zaznacza ks. Wojciech.

Organizowany już po raz 5. Kongres Misyjny jest - jak mówi ks. Rebeta - także okazją do wspólnego świętowania, radości, modlitwy.  - Te wydarzenia pobudzają serca do angażowania się w sprawy Kościoła - podkreśla.

W tym roku do Pliszczyna wraz z opiekunami przyjechało ponad 400 dzieci. Spotkanie zainaugurowała Msza św., którą odprawił abp Stanisław Budzik. Mali misjonarze mieli okazję spotkać się z prawdziwymi misjonarzami - s. Reginą Park FMM z Korei Płd.oraz ojcem białym Emmanuelem Noufe z Burkina Faso.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama