Nowy numer 32/2020 Archiwum

Misjonarze z Lubelszczyzny

Po raz 5. odbył się w archidiecezji lubelskiej Kongres Misyjny Dzieci. Mali misjonarze znowu spotkali się w Pliszczynie.

Tym razem kongres odbył się pod hasłem: "Duch Święty posyła nas".

Spotkanie dzieci na Kongresie Misyjnym, to - jak informuje dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji lubelskiej ks. Wojciech Rebeta - czas odnowy i pogłębienia zapału misyjnego, ale też budzenie świadomości misyjnej tych, którzy jeszcze z tego rodzaju działalnością nie mają do czynienia.

- Takie wydarzenia są potrzebne, by dzieci nawzajem mogły się zobaczyć, ale także by mogły zobaczyć, że jest cała armia wolontariuszy, animatorów, którzy na co dzień zajmują się sprawami misyjnymi - zaznacza ks. Wojciech.

Organizowany już po raz 5. Kongres Misyjny jest - jak mówi ks. Rebeta - także okazją do wspólnego świętowania, radości, modlitwy.  - Te wydarzenia pobudzają serca do angażowania się w sprawy Kościoła - podkreśla.

W tym roku do Pliszczyna wraz z opiekunami przyjechało ponad 400 dzieci. Spotkanie zainaugurowała Msza św., którą odprawił abp Stanisław Budzik. Mali misjonarze mieli okazję spotkać się z prawdziwymi misjonarzami - s. Reginą Park FMM z Korei Płd.oraz ojcem białym Emmanuelem Noufe z Burkina Faso.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama