Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Sylwester Tułajew wiceministrem MSWiA

Poseł z Lublina od dziś zastąpi na tym stanowisku Pawła Majewskiego. Akt powołania wręczyła mu minister MSWiA Elżbieta Witek.

Sylwester Tułajew ma 38 lat. Z polityką związany jest czynnie od 2006 r., kiedy po raz pierwszy został wybrany do Rady Miasta.

W 2010 i 2014 roku S. Tułajew, startując z listy PiS, otrzymał największą liczbę głosów spośród wszystkich osób ubiegających się o mandaty. Będąc radnym, sprawował m.in. funkcję przewodniczącego Komisji Samorządności i Porządku Publicznego Rady Miasta Lublin oraz najpierw wiceprzewodniczącego, a później przewodniczącego Klubu Radnych PiS w Lublinie.

23 listopada 2013 r. został członkiem władz krajowych Prawa i Sprawiedliwości – Rady Politycznej PiS. Jest także członkiem Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w województwie lubelskim (okręg nr 6), a także rzecznikiem prasowym Prawa i Sprawiedliwości w regionie lubelskim (okręg nr 6).

W wyborach parlamentarnych, startując z 10. miejsca listy PiS, uzyskał wynik ponad 17,2 tys. głosów.

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych był kandydatem PiS na urząd prezydenta Lublina. 

Sylwester Tułajew w MSWiA będzie nadzorował departamentem teleinformatyki, spraw obywatelskich, zezwoleń i koncesji. Przejmie także nadzór nad Centrum Personalizacji Dokumentów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama