Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Piknik Caritas dla młodych zaangażowanych w pomaganie

Są z różnych szkół i miejscowości, ale łączy ich bystre oko, które zauważa potrzebujących kolegów i sytuacje, w których warto przyjść z pomocą. To dla nich lubelska Caritas zorganizowała doroczny piknik w geście podziękowania za ich codzienne zaangażowanie.

W archidiecezji lubelskiej do szkolnych szkół Caritas należy ponad 4 tysiące młodych ludzi. To oni w swoich środowiskach przychodzą z pomocą tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, angażują w projekty na rzecz innych i wyzwalają wokół siebie dobro.

– Młodym naprawdę się chce. Są bacznymi obserwatorami i dostrzegają, że pomoc potrzebna jest na wielu polach. Zaczynają od najbliższego otoczenia, gdzie czasem kolega czy koleżanka nie chce się przyznać, że ma jakieś problemy, ale rówieśnicy to widzą i organizują wsparcie. Chętnie też włączają się w różne akcje proponowane przez centralę Caritas, bo wiedzą, że ich zaangażowanie niesie konkretną pomoc dla kogoś w trudnej sytuacji – dzieliła się swoim doświadczeniem Joanna Kowalczyk z Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie.

Od lat w czerwcu Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na Piknik Szkolnych Kół Caritas, który odbywa się na błoniach przy głównej siedzibie Caritas przy Al. Unii Lubelskiej. W tegorocznym spotkaniu, które odbyło się 13 czerwca, uczestniczyło ponad 350 wolontariuszy z archidiecezji lubelskiej. Piknik to przede wszystkim podsumowanie roku wytężonej pracy na rzecz potrzebujących oraz okazja do integracji. W tym roku dodatkowo podczas tej imprezy odbyło się rozdanie nagród w konkursie „4 x WY” oraz uroczyste wręczenie dzieciom uzdolnionym sportowo voucherów stypendialnych „Sportowe Skrzydła” przez piłkarki MKS Perła Lublin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama