Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Już tylko dwa dni dzielą nas od VI Wyścigu Kaczek

Ciągle jednak jeszcze można do niego dołączyć, wspierając tym samym wyjątkową akcję charytatywną.

Lubelski Wyścig Kaczek to wydarzenie, które z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, widzów i kibiców. Zmagania małych kolorowych zawodników ekscytują przede wszystkim tych, którzy wystawili kaczki do wyścigu, a tym samym zechcieli wesprzeć działania charytatywne organizatorów akcji. 

Cały zysk z Wyścigu Kaczek przeznaczony jest na pomoc dla dzieci. Do tej pory w zawodach wystartowało ponad 8500 zawodników, którzy „wypływali” łącznie kwotę 168.320 zł. Dzięki tym pieniądzom zostały sfinansowane posiłki dla dzieci, wakacyjny wypoczynek dla najmłodszych oraz ufundowano stypendia naukowe i inne wsparcie edukacyjne. 

Każdy, kto chce wziąć udział w wyścigu, wpłaca darowiznę, która przekazywana jest na cel charytatywny. W zamian otrzymuje cegiełkę oraz gumową kaczkę z indywidualnym numerem startowym. Kaczki można odbierać w siedzibach organizatorów, ale można się w nie zaopatrzyć także online, przez stronę internetową: Wyścig Kaczek.

Kaczka, która dopłynie do mety jako pierwsza, wygrywa dla swojego właściciela nagrodę główną. Pozostałe nagrody są przyznane zgodnie z kolejnością przekraczania przez kaczki linii mety.

W tym roku pierwszą nagrodą dla właściciela zwycięskiej kaczki jest 2-osobowa wycieczka zagraniczna, druga to voucher o wartości 1000 zł na zakup roweru, natomiast właściciel kaczki, która dopłynie do mety jako trzecia, otrzyma voucher o wartości 500 zł na zakupy w Ikea Lublin. 

Tegoroczną ambasadorką wyścigu jest Anita Sokołowska, aktora pochodząca z Lubelszczyzny. - W związku z tym mamy także wyjątkową nagrodę dla osoby, której kaczka dopłynie jako ostatnia - mówi Katarzyna Klimek, współorganizatorka imprezy. - Będzie to spotkanie z Anitą Sokołowską na planie filmowym "Przyjaciółek". 

Jak co roku nie zabraknie także dodatkowych nagród dla kaczek, które dopłyną zaraz za pierwszą trójką. 

Program Wyścigu Kaczek

16 czerwca 

Lublin, Tereny zielone przy Stadionie Arena-Lublin.

14.00 - oficjalne rozpoczęcie festynu,

16.30 - kaczy korowód,

16.45 - Wyścig Kaczek VIP,

17.00 - VI Lubelski Wyścig Kaczek,

ok. 18.00 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród,

19.00 - zakończenie festynu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama