Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Nowa funkcja arcybiskupa Stanisława Budzika

Podczas obrad 383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Wałbrzychu naszemu metropolicie zostały powierzone nowe zadania.

Abp Stanisław Budzik został wybrany na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Funkcję tę będzie pełnił przez najbliższe pięć lat. Abp Budzik zastąpił na tym stanowisku abp Wiktora Skworca, który przewodniczył Komisji Rewizyjnej przez dwie kadencje. 

Komisja Rewizyjna KEP zatwierdza ogólne i szczegółowe sprawozdania przedłożone przez ekonoma; odpowiada za przeprowadzenie kontroli działalności ekonoma oraz jednostek organizacyjnych powołanych przez Konferencję Episkopatu Polski pod względem zgodności z prawem kanonicznym i państwowym. Odpowiada ona też za przeprowadzenie innych zadań kontrolnych w zakresie i w formach wskazanych w uchwałach Zebrania plenarnego, na zlecenie prezydium lub na zlecenie przewodniczącego Konferencji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama