Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Święto patronalne, a po nim poczęstunek i tańce

Rektor kościoła św. Piotra Apostoła w Lublinie zaprasza na modlitwę, potańcówkę w ogrodzie rektoralnym i poczęstunek. Początek uroczystości 29 czerwca o godz. 18.

Kościół rektoralny św. Piotra Apostoła przy ul. Królewskiej w Lublinie to miejsce ciszy i skupienia w samym sercu miasta. Ks. Bogusław Suszyło, rektor kościoła, zaprasza na uroczystości związane ze świętem patronalnym 29 czerwca. Zaproszenie skierowane jest do mieszkańców Lublina, ale również do osób, które jeszcze nigdy nie widziały wnętrza tego zabytkowego kościoła.

Główna Msza św. w uroczystość ku czci św. Piotra Apostoła zostanie odprawiona 29 czerwca o godz. 18. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ks. Tomasz Kościk. Po Eucharystii rektor kościoła zaprasza na poczęstunek i tańce w ogrodach przykościelnych.

- Dzisiaj często mówi się o tzw. „churchingu”, bo ludzie wybierają sobie kościół, w którym chcą się modlić, niekoniecznie swój parafialny. W kościele pod wezwaniem św. Piotra z pewnością można znaleźć i piękno, i ciszę. To wyjątkowe miejsce, w którym można się zatrzymać i dotknąć innego wymiaru życia pośród tętniącego życiem centrum miasta - podkreśla ks. Suszyło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama