Nowy numer 32/2020 Archiwum

Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje!

Wyczekiwane chyba przez wszystkich uczniów wakacje w końcu się zaczęły. Rok szkolny zakończył się wcześniej niż planowano pierwotnie. Teraz przed dziećmi 74 dni wolnego.

Radość z zakończenia roku szkolnego towarzyszy nie tylko uczniom, ale i rodzicom oraz nauczycielom. Po miesiącach pracy i zdobywania wiedzy można odpocząć.

- To nie był łatwy rok z różnych względów. Zdublowane roczniki, które startują do liceum, wygaśnięcie gimnazjów, no i chyba dla nas rodziców najgorsze - strajk nauczycieli, który wprowadził w życie wielu rodzin z dziećmi w wieku szkolnym chaos. Jestem mamą gimnazjalisty i niepewność, najpierw czy odbędą się egzaminy, a teraz, czy dziecko dostanie się do wymarzonego liceum sprawia, że jesteśmy zwyczajnie zmęczeni - mówi Elżbieta Kowalewska.

Odbierając świadectwa dzieci dziękowały nauczycielom za przekazaną wiedzę, ciekawe lekcje i organizowanie wielu zajęć poza lekcjami.

- Zawsze podziwiałam zawód nauczyciela, choć tegoroczny strajk położył się cieniem na tym obrazie. Wiem, że jest wielu wspaniałych pedagogów, którzy mają wpływ na całe nasze życie. Bardzo za to im dziękuję - mówi Anna Zarzeczna, mama 3 uczniów w wieku szkolnym.

Dla najmłodszych zaś najważniejsze dziś było to, że ostatni raz poszli do swoich klas. Teraz czas odpoczynku, zabawy i nabierania nowych sił, które przydadzą się już we wrześniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama