Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Zmiany personalne wśród księży archidiecezji lubelskiej

Metropolita lubelski wręczył nominacje kierujące proboszczów i wikariuszy na nowe miejsca posługi. Skierowanie do nowych posług otrzymali także księża, którzy nie pracują w parafiach, a do swoich pierwszych parafii neoprezbiterzy.

Spotkanie w auli Caritas rozpoczęła modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. 

Arcybiskup Stanisław Budzik zwrócił uwagę na fakt, że coraz mniej jest alumnów, neoprezbiterów i brakuje także wikariuszy. - W dziesięciu parafiach musieliśmy zmniejszyć liczbę wikariuszy i tak pewnie będzie w najbliższej przyszłości - poinformował. 

Metropolita w pierwszej kolejności podziękował za pracę księżom proboszczom, którzy zakończyli pracę duszpasterską i przeszli w stan emerytalny. Siedmiu kapłanów otrzymało z rąk arcybiskupa specjalny list, w którym metropolita dziękował za trud włożony w wieloletnie duszpasterzowanie. 

Księża, którzy przeszli na emeryturę to: ks. prałat Józef Dziduch z parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, ks. Jan Florek z parafii św. Jana Chrzciciela w Blinowie, ks. prałat Henryk Kapica z parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. ks. kan. Wiktor Łopuch z parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowie, ks. prałat Jerzy Ważny z parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie, ks. kan. Grzegorz Więcław z parafii św. Stanisława BM i św. Marii Magdaleny w Dzierzkowicach, ks. kan. Aleksander Zeń z parafii św. Brata Alberta w Puławach. 

Pięciu neoprezbiterów otrzymało swoje pierwsze nominacje.   Pięciu neoprezbiterów otrzymało swoje pierwsze nominacje.
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Pierwsze nominacje zostały wręczone neoprezbiterom. Ks. Rafał Bratos mianowany został wikariuszem w parafii Przemienienia Pańskiego w Garbowie, ks. Mateusz Golec trafi do parafii św. Anny w Lubartowie, ks. Szymon Majewski do parafii Narodzenia NMP w Chełmie, ks. Tomasz Sawicki do parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach a ks. Adam Sowa do parafii św. Matki Teresy w Chełmie. 

Informacje dotyczące pozostałych zmian już wkrótce pojawią się na naszej stronie internetowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gospodarz
  21.06.2019 19:14
  Gospodarz
  Warszawa-Poznań-Gdańsk bardzo pięknie to załatwiły i od razu po ceremonii wręczenia nominacji i zmian opublikowano to na stronach internetowych.
  doceń 15
 • Gospodarz
  21.06.2019 19:16
  Gospodarz
  W Lublinie jakoś dziwnie i nie profesjonalnie to wygląda. Najpierw wam powiemy o kotach, a potem o myszach.
  doceń 32
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama