Gość Gliwicki 04/2020 Archiwum

Dni maryjne przed świętem Matki Bożej Płaczącej

W tym roku przypada 70. rocznica wydarzeń nazywanych cudem lubelskim, kiedy to na obrazie Matki Bożej ukazały się łzy. Co roku 3 lipca odbywają się uroczystości ku czci Matki Bożej Płaczącej, które poprzedza Tydzień Maryjny.

W sobotę 29 czerwca 2019 r. w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła rozpoczną się w archikatedrze lubelskiej Dni Maryjne, będące duchowym przygotowaniem do święta Najświętszej Maryi Panny Płaczącej (3 lipca), a zarazem 70. rocznicy cudu lubelskiego .

Tegoroczne Dni Maryjne (29.06-3.07.2019 r.) przebiegać będą pod hasłem: "Łzy Matki - znak nadziei". Podczas Dni Maryjnych słowo Boże będzie głosił ks. dr Wojciech Iwanicki, rektor kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie.

Każdego dnia od 29 czerwca do 3 lipca o 9.00 i 19.00 odbędzie się w  katedrze Msza św. ze specjalną nauką, zaś głównym uroczystościom 3 lipca o 19.00 przewodniczył będzie bp Marian Rojek z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, odbędzie się także procesja z cudownym obrazem ulicami Lublina.

W tym roku przypada 70. rocznica wydarzeń zwanych cudem lubelskim. Z  tej okazji wydawnictwo archidiecezjalne Gaudium wydało książkę autorstwa Marioli Błasińskiej pt. "Cud. W 1949 roku Lublin stał się Częstochową". Promocja tego wydawnictwa odbędzie się 2 lipca o 17.00 w Trybunale Koronnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama