Nowy numer 32/2020 Archiwum

Kampus Zachodni UMCS ma swoją nazwę

Trwa budowa nowego kampusu na terenach przy ulicy Głębokiej w Lublinie. Uchwałą Senatu uczelni Kampus Zachodni UMCS otrzymał imię Unii Lubelskiej. Co powstanie na nowym terenie?

Kampus Zachodni UMCS im. Unii Lubelskiej został usytuowany na działce znajdującej się bezpośrednio przy ul. Głębokiej. Na terenie Kampusu swoje siedziby mają Wydział Artystyczny (Instytut Muzyki i Instytut Sztuk Pięknych) oraz Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. W ramach realizowanych inwestycji znajdą się tam także Wydział Politologii oraz Instytut Psychologii (obecnie na etapie realizacji stanu surowego), budynek Instytutu Pedagogiki (aktualnie wykonywana jest dokumentacja projektowa) oraz Akademickie Centrum Sportowe.

Najszybciej prace mają się zakończyć na Wydziale Politologii oraz w Instytucie Psychologii. Końcowy termin wyznaczono na czerwiec 2020 r. Następnie w okresie wakacyjnym budynki zostaną wyposażone w meble i nastąpi przeprowadzka z dotychczasowych obiektów. We wrześniu 2020 r. budynki będą gotowe na przyjęcie studentów.

W Instytucie Pedagogiki – zakończenie prac projektowych nastąpi z początkiem 2020 roku, następnie  realizacja robót budowlanych potrwa około 18 miesięcy. Otwarcie budynku planowane jest na rozpoczęcie roku akademickiego 2021/2022.

Studenci czekają także na Akademickie Centrum Sportowe, w ramach którego ma powstać boisko umożliwiające prowadzenie rozgrywek ligowych na poziomie krajowym w piłkę nożną halową, siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, z trybunami mogącymi pomieścić ponad 1100 widzów. Budynek będzie wyposażony w szatnie, pomieszczenia odnowy biologicznej, salę wielofunkcyjną (organizacja szkoleń, konferencji, ale również kącik „małego widza”). Obiekt w tej formie będzie służył zarówno studentom do zajęć sportowych, jak i umożliwi organizację wydarzeń akademickich z liczną widownią. Hala wyposażona będzie w instalacje umożliwiające m.in. transmisje wydarzeń na żywo przez wozy transmisyjne stacji telewizyjnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama