GN 41/2019 Archiwum

Wakacje tylko w dobrym towarzystwie

Będą pojawiać się w różnych dzielnicach Lublina, by zapewnić dzieciom, które nie wyjeżdżają na wakacje z miasta, dobrą zabawę. Ludzie z Centrum Wolontariatu znowu w akcji.

O to, żeby w Lublinie dzieci się nie nudziły, dbają wolontariusze, którzy włączyli się w akcję "Dobre wakacje w dobrym towarzystwie". To oferta dla wszystkich dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje z różnych powodów. 

- Chodzi o to, by ukazać problem dzieci niekorzystających ze zorganizowanego wypoczynku, głównie ze względów finansowych i rodzinnych oraz zaakcentowanie sytuacji dzieci „wychowywanych przez ulicę” i związanych z tym zagrożeń - informują organizatorzy akcji.

Wolontariusze pojawiają się głównie tam, gdzie jest najmniej zorganizowanych form zabaw dla dzieci. Za każdym razem ich propozycje spędzenia kilku godzin spotykają się z bardzo żywym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, jak i rodziców. 

Przez cały lipiec i sierpień od poniedziałku do piątku od 10.00 do 13.00 ludzie z Centrum Wolontariatu prowadzą akcję w różnych dzielnicach miasta. Organizują gry i zabawy, zajęcia sportowe i konkursy dla dzieci z każdej grupy wiekowej. Są zaopatrzeni w zabawki kreatywne oraz sprzęt animacyjny. Dla każdego dziecka, które uczestniczy w zajęciach, przygotowany jest także poczęstunek.

W lipcu wolontariuszy można spotkać:

poniedziałek: Za Cukrownią, tereny zielone przy ul.Betonowej / Piekarskiej
wtorek: Czechów, plac przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli
środa: Ponikwoda, plac przy kościele księży marianów
czwartek: Czuby, plac przy kościele pw. św. Rodziny 
piątek: Bronowice Stare, park przy ul. Bronowickiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL