Nowy numer 2/2021 Archiwum

Młodzi śpiewacy modlili się o pokój

Do Lublina przyjechały 23 zespoły dziecięce i młodzieżowe międzynarodowej Federacji Pueri Cantores. Impreza odbywająca się pod hasłem „Ut unum sint” trwała od 4 do 7 lipca.

Organizatorami wydarzenia była Polska Federacja Pueri Cantores oraz archidiecezja lubelska. Spotkania Federacji Pueri Cantores odbywają się co dwa lata, a lubelskie związane było z obchodami 450. rocznicy zawarcia unii lubelskiej.

Do Lublina przyjechały chóry dziecięce i młodzieżowe m.in. z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Węgier oraz chóry Polskiej Federacji Pueri Cantores. Łącznie to 800 osób. – Kongres Pueri Cantores to spotkanie, którego ideą jest modlitwa o pokój – informuje ks. Attila Honti, twórca i dyrygent lubelskiego chóru Pueri Cantores Lublinenses. – Jego hasło brzmiało w tym roku „Ut unum sint”, czyli „Aby wszyscy stanowili jedno”.

Lubelskie spotkanie zostało uroczyście otwarte na pl. Zamkowym przez władze miasta i województwa, a także zarząd Federacji Pueri Cantores. Modlitwę inauguracyjną poprowadził abp Stanisław Budzik. − W jedno zgromadziła nas tu miłość Jezusa Chrystusa, w jedno zgromadziła nas tu miłość do liturgii Kościoła, do muzyki i śpiewu oraz pragnienie jedności − podkreślał metropolita lubelski, rozpoczynając nabożeństwo.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama